Troska storka #7


Ako sa mám? V princípe je to stále o tom istom. Zobudím sa, pracujem, zacvičím si, navarím, zavolám si s kamarátmi, pozriem Netflix, idem spať. Každý deň o tom istom. Každý deň v karanténe. O chvíľu mám pocit, že sa zbláznim.
Dokonca si hovorím, že aj moji Simsovia žijú zaujímavejší život ako ja. Nie sú v karanténe, lebo u nich nehrozí koronavírus. Oni môžu chytiť akurát besnotu, ak ich pohryzie morské prasa. Ale to si vyžaduje rozšírenie na domáce zvieratá za 19 eur 99 centov, ale... Nie je budget.
Ja si viem vystačiť aj so základnou verziou, kde neprší a nehrozí pandémia z morských prasiat.
A tak je to vlastne dobre.

Môj prvý Sim je Trisha, samotárka s umeleckou dušou. Má sen stať sa slávnou spisovateľkou a písať bestsellery. Preto trávi hodiny za počítačom a píše knihy.
Trisha je multižánrová autorka – píše poéziu, poviedky, literatúru pre deti a mládež a keď si umyje zuby, jej sebavedomie stúpne natoľko, že potom píše motivačnú literatúru.

Čo ale osud nechcel (pod osudom myslím seba a veru, že som chcel), Trisha sa zoznamuje s IT-čkárom Travisom. Travis je tak trochu trtko, najviac ho bavia videohry a programovanie, ale s Trishou sa prehlbuje natoľko, že sa mu otvárajú nové možnosti. Konkrétne, trtkať s Trishou v posteli. Je možnosť trtkania aj vo vírivke, ale… Nie je budget.

Trisha otehotnie, Travis sa sťahuje k nej do domácnosti, ale nie je veľmi nápomocný. Hrá sa videohry, zatiaľ čo Trisha varí, umýva sprchový kút, píše copy texty pre klientov, aby si na voľnej nohe zarobila a popri tom všetkom sa snaží rozbehnúť svoju literárnu kariéru. Trisha funguje ako samostatná jednotka a nakoniec dieťa sama porodí pri svojej lacnej kuchynskej linke.

Pri lacnej kuchynskej linke si vzápätí berie Travisa za manžela, lebo nie je budget na svadobnú hostinu a Trisha je samotárka a nemá rada cudzích ľudí.
Trisha si nevie vytvoriť vzťah k svojmu dieťaťu, miesto toho sa venuje písaniu kníh. Dostavujú sa prvé úspechy. Prvým Trishinym bestsellerom sa stáva motivačná literatúra pod názvom Bitch, please. Niekto by mohol Trishu odsudzovať, že dáva prednosť kariére pred jej dieťaťom, ale na jej obranu musím povedať, že všetky výhražky zo strany sociálky sa vyriešili nakŕmením a prebalením dieťaťa.

Trishine knihy začínajú prinášať do domácnosti nemalý príjem cez tantiemy. Trisha má konečne budget na väčší dom a jej voľba padá na dvojpodlažný dom 3 + kk.
Toto je ale všetko? Trisha si toto všetko vydrela, pričom Travis sa stále hrá na počítači a žerie makaróny so syrom, čo sa dosť podpísalo na jeho postave. Takto to ďalej nejde, Travis sa musí zmeniť!

Nie je problém, stačí zmena ašpirácie a Travisa motivuje fitness. Travis namiesto videohier cvičí ako blázon, formuje sa mu postava, rastú svaly. Ale ako to chodí s mužmi so sixpackom, Travisovi narástlo sebavedomie tak, že svoje svaly ukazuje, kade chodí. Ukazovanie svalov vedie k flirtu. Flirt vedie k bozkom. A čo osud nechcel… Travis potrtkal Bellu Gothovú.

Ak si pamätáte Sims 1, tak Bella Gothová je to malé dievčatko s okuliarmi. Ale čo vám poviem? V štvrtom diely Simsov vyrástla na rozvracačku manželstiev, ktorá teraz čaká dieťa s Travisom, chodí si len tak na návštevy a potom vyžiera Trishy chladničku.
Trisha cíti, že sa jej Travis vzďaľuje a tak robí všetko pre záchranu manželstva. Kupuje vírivku.

Milá Trisha, asi rozmýšľaš, čo je toto za život. Asi si myslíš, že máš na viac. Že by si mohla byť slávna hviezda, ktorú budú ľudia obdivovať. Nuž… Nemohla. To si vyžaduje rozšírenie na celebrity za 19 eur 99 centov a… Nie je budget. Trisha, buď vďačná za to, čo máš. Rozbehnutú kariéru spisovateľky. Dvojpodlažný dom 3 + kk. Žiješ v svete, kde neprší a nehrozí pandémia z morských prasiat.
A tak je to vlastne dobre.

Žiadne komentáre: